Mamy nowy Tomograf Komputerowy

Nasz nowy TK jest wyposażony w 320 rzędowy detektor. System wykorzystuje szereg technologii, których głównym celem jest znacząca redukcja dawki, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej jakości obrazowania. Dzięki zastosowaniu szeregu unikalnych i innowacyjnych rozwiązań aparat pozwoli naszym lekarzom, zeskanować na przykład cały obszar klatki piersiowej, czy jamy brzusznej w jednym obrocie lampy. Skutkuje to bardzo krótkim czasem badania, nawet bez konieczności wstrzymywania oddechu. A często trudno tego wymagać od dzieci w wieku niemowlęcym czy przedszkolnym. Obniża się też ryzyko związane z koniecznością powtórzenia badania. Tylko aparaty Toshiba oferują najkrótszy czas pełnego skanu na poziomie 0,35 sekundy. Znacząco obniża się więc dawka promieniowania pochłonięta przez pacjenta, a to znacznie zwiększa jego bezpieczeństwo.

Jest to pierwsza w Polsce instalacja nowej wersji aparatu Aquilion One firmy Toshiba. Będzie to jedyny tej klasy aparat w Polsce północno-zachodniej.

Dla zapewnienia bezpieczeństwa i wygody najmniejszych pacjentów stół nowego aparatu ma możliwość zjechania na wysokość 33 cm. Również z myślą o najmłodszych aparat został wyposażony w monitor na którym wyświetlają się filmy instruktażowe w postaci kreskówek, krok po kroku pokazujące jak powinny postępować w trakcie badania. My zadbaliśmy również o to aby aranżacja całego pomieszczenia była atrakcyjna dla naszych małych pacjentów. Pracownia Tomografii Komputerowej zamieniła się w kolorową, baśniową krainę. Jest to autorski projekt wykonany pod szpital. To rozwiązanie znacznie redukuje poziom stresu u naszych małych pacjentów. Zapraszamy na badania 🙂

2017-12-04T12:16:18+00:004 Grudzień, 2017|