Oświadczenie Dyrekcji SZOZnMiD

Szanowni Państwo,

Poniżej zamieszczamy treść oświadczenia Dyrekcji, w sprawie publikacji medialnych dotyczących rzekomych rasistowskich zachowań personelu Szpitala, podczas pełnienia dyżuru w Izbie Przyjęć w dniu 24. 01. 2021 r.

Oświadczenie

 

W związku z doniesieniami medialnymi o rzekomym rasistowskim zachowaniu personelu medycznego Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu informujemy, że doniesienia te są nieprawdziwe.

W toku postępowania wyjaśniającego ustalono, że zarówno proces leczenia pacjentów jak i zachowanie personelu były prawidłowe.

Wobec lekarza, wskazanego przez rodzica z imienia i nazwiska,  sformułowano dziesiątki krzywdzących publikacji, a w komentarzach internautów pojawiły się obraźliwe określenia. Do Szpitala zaczęły również trafiać groźby wobec wskazanego lekarza.

Skierowane pod adresem Szpitala pomówienia wynikały z niewiedzy formułującej je osoby co do tego, że Szpital działa w szczególnym reżimie sanitarnym w związku z pandemią koronawirusa.

Niezadowoleni z leczenia pacjenci mają pełne prawo kierować skargi do Szpitala. Nie do zaakceptowania jest jednak szkalowanie personelu.

W związku z powyższym Szpital informuje, że podejmie wszelkie dopuszczone prawem działania dla ochrony swego dobrego imienia a w szczególności dobrego imienia jego Personelu Medycznego.

Dyrekcja

Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej
nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu

2021-02-09T13:32:15+00:009 Luty, 2021|