Możesz uratować komuś życie – zostań potencjalnym dawcą szpiku

Trwa akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku w SZOZ nad Matką i Dzieckiem – zapraszamy.

30 września (piątek) i 1 października (sobota), w godzinach 10-14, w holu głównym SZOZ nad Matką i Dzieckiem przy ul. Wrzoska 1, ODBĘDZIE SIĘ AKCJA REJESTRACJI POTENCJALNYCH DAWCÓW SZPIKU.

Organizatorem jest Pan Adrian Kostrzewa – Koordynator Lokalny ds. Zdrowia Publicznego, który działa w imieniu Fundacji DKMS.

 

W ramach akcji wszystkie osoby w wieku 18–55 lat będą mogły bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Procedura polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Cały proces trwa maksymalnie 4 minuty.

Fundacja DKMS to międzynarodowa organizacja zajmująca się walką z nowotworami krwi i innymi chorobami układu krwiotwórczego. Działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja non-profit. Posiada status Organizacji Pożytku Publicznego oraz Ośrodka Dawców Szpiku w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia. W ciągu ponad 14 lat Fundacja zarejestrowała w Polsce ponad 1 800 000 potencjalnych Dawców.

Dawcą może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania. 

Wszystkie informacje na stronie : https://www.dkms.pl/
2022-09-30T20:46:10+00:0030 wrzesień, 2022|
Oceń nas