Robot da Vinci w Szpitalu Św. Rodziny !

Za kilka tygodni sala operacyjna w Szpitalu Św. Rodziny, którą widzicie Państwo na zdjęciu, będzie wyglądała inaczej 😉
Przybędzie nam sprzętu – będziemy mieli robota da Vinci ! 🥳🥳🥳
Możemy się już pochwalić 😍
Wczoraj podpisaliśmy umowę na dostawę, instalację i uruchomienie systemu chirurgii robotycznej da Vinci wraz z niezbędnym wyposażeniem ! 💪
Całość sfinansuje Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.
Dziękujemy ! Przede wszystkim Paulinie Stochniałek – Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego i Departamentowi Zdrowia UMWW.
Teraz przed nami szkolenie personelu. Mamy nadzieję, że w czerwcu będziemy już operować z pomocą tego sprzętu.
Będzie on wykorzystywany do urologicznych i ginekologicznych operacji laparoskopowych.
Jednym z operatorów robota będzie Adam Nowakowski (na zdjęciu, z zespołem, w trakcie dzisiejszej operacji) – urolog z Oddziału Urologicznego i Urologii Onkologicznej.
Zastosowanie robota da Vinci w operacjach ma bezpośrednie przełożenie na proces i czas rekonwalescencji po zabiegu. Urządzenie cechuje się precyzyjnymi i minimalnymi nacięciami ciała pacjenta. Możliwe jest szybsze dotarcie do zmienionych chorobowo miejsc (również w trudno dostępnych przestrzeniach), a tym samym zminimalizowanie uszkodzenia tkanki.
💪💪💪
W 2022 roku w Szpitalu Św. Rodziny wykonaliśmy 450 dużych operacji urologicznych (np. laparoskopowe usunięcie prostaty, nefrektomie laparoskopowe i klasyczne, laparoskopowe usunięcie guza nerki, laparoskopowe plastyki moczowodu, limfadenektomie, penektomie, adenomektomie, cystolitotomie.)
Jeśli chodzi o duże operacje ginekologiczne – było ich w ubiegłym roku 1014 (to np. histerektomia laparoskopowa, klasyczna i pochwowa; histeroskopia, operacje w nietrzymaniu moczu, operacje w zaburzeniach statyki narządu rodnego, laparoskopowe zabiegi w obrębie jajników i jajowodów).
2023-03-04T12:03:55+00:003 marzec, 2023|
Oceń nas