Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Dzień dobry,
Dzisiaj przychodzimy do Państwa z bardzo ważnym postem. Zaczęła się jesień, wraz z nią szkoła, dzieciom oraz nastolatkom przybyło wiele problemów, z którymi nie zawsze potrafią sobie poradzić. Rodzicom również czasem ciężko zrozumieć pewne problemy. Z racji tego, że nasz szpital stara się zawsze zapewnić jak najlepszą opiekę dla naszych pacjentów zarówno podczas pobytu jak i po, chcemy zabrać głos w tej sprawie.
10 października to Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego – sami wiemy, jak ciężko czasem się zwrócić do kogoś o pomoc, jak ciężko się zwierzyć ze swoich problemów. Dlatego dzisiaj przypomnimy niektóre z form kontaktu z psychologami, które są bezpłatne.
800121212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka jest bezpłatny i czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 20.00. Psycholodzy, pedagodzy, a także prawnicy udzielają niezbędnego wsparcia wszystkim dzwoniącym dzieciom. Pod numer interwencyjny również osoby dorosłe mogą zgłaszać problemy dzieci. Więcej informacji: www.brpd.gov.pl/telefon-zaufania
800 70 2222 to całodobowa i bezpłatna linia wsparcia. W Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Więcej na: https://czp.org.pl/…/centrum-wsparcia-dla-osob-w…/ 
116 111 to pierwszy bezpłatny i ogólnopolski telefon zaufania dla młodych ludzi, który prowadzi Fundacja „Dajemy Dzieciom Siłę”. Dla wielu młodych osób jest to pierwsza szansa na powiedzenie o swoich problemach, m.in. depresji, samookaleczeniach czy obniżonym nastroju, uzyskanie wsparcia w trudnych chwilach i dostrzeżenie dorosłych – rodziców i profesjonalistów, którzy mogą pomóc w rozwiązaniu kłopotów.
Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 jest czynny codziennie od 12:00 do 22:00, a z jego konsultantami można się również skontaktować wysyłając anonimową wiadomość online przez www.116111.pl/napisz. Więcej informacji: www.116111.pl
22 290 44 42 Telefon Zaufania Fundacji „Twarze Depresji” gdzie dyżuruje psycholog dla osób dorosłych we wtorki i środy od 9.00 do 11.00.
Na naszych oddziałach również znajdziecie wsparcie specjalistów psychologii klinicznej dzieci i młodzieży. Jeśli go potrzebujecie powiadomcie o tym pielęgniarki, lekarzy. Cały nasz personel jest tu dla Was. Na każdym oddziale mamy pokój w którym można się spotkać z jednym z naszych psychologów, porozmawiać w bezpiecznych i komfortowych warunkach. Wasz problem nigdy nie zostanie zbagatelizowany. Każdy z Was jest dla nas tak samo ważny. W trakcie pobytu zarówno rodzice jak i wszyscy nasi pacjenci mogą korzystać z takiej formy wsparcia.
Korzystając z okazji chcielibyśmy wszystkim życzyć dużo siły i zdrowia. A tym, którzy zmagają się z problemami ze zdrowiem psychicznym – pamiętajcie, nie jesteście sami i zawsze możecie liczyć na naszą pomoc.
2023-10-10T20:45:03+00:0010 październik, 2023|
Oceń nas