Dorota Hanna Wellman

polska dziennikarka, prezenterka, producentka programów radiowych i telewizyjnych. Od września 2007 współprowadzi poranny program Dzień dobry TVN

Od kwietnia 2021 prowadzącą program Inspirujące kobiety w TVN STYLE.

Zagrała epizodyczne role w serialach: 39 i pół (2008), Niania (2008) i Naznaczony (2009) oraz wystąpiła w filmach Bokser (2011) i Wałęsa. Człowiek z nadziei (2013), w którym wcieliła się w postać Henryki Krzywonos.

W 2008 otrzymała nagrodę Hiacynt w kategorii media za „oswajanie Polaków z innością przy porannej kawie”. Była nominowana do nagrody MediaTory 2008 w kategorii AkumulaTor za „ładowanie odbiorców pozytywną energią”

Laureatką nagrody Wiktory 2010 w kategorii prezenter telewizyjny i była nominowana do Nagrody Mediów Niptel za osobowość medialną.. W 2016 otrzymała statuetkę Grubej Ryby dla Kobiety Koloru wręczonej przez redakcję Radia Kolor.

Zajęła pierwsze miejsce w rankingu „25 najcenniejszych polskich gwiazd 2018” sporządzonym przez „Forbesa”

Dr Monika Bogdał, wspólniczka w Kancelarii Prawnej Piszcz i Wspólnicy sp.k.

Wiodąca specjalistka w obszarze compliance dotyczącym wymogów cyberbezpieczeństwa w sektorach infrastrukturalnych i usługowych. Swoje doświadczenie zbudowała na imponującym portfolio audytów zgodności oraz doradztwa w zakresie stosowania norm ISO 27001, IOS 22301, IEC 62443 i innych standardów bezpieczeństwa, w tym zrealizowanych z sektorze ochrony zdrowia. Wspiera klientów w działaniach związanych z oceną ryzyka, zapewnieniem ciągłości działania czy bezpiecznym planowaniem przebiegu procesów. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących zarządzania kryzysowego, klasyfikacji i raportowania incydentów oraz optymalizacji działania struktur cyberbezpieczeństwa.

Tomasz Łużak, Kierownik Produktu – Cyberbezpieczeństwo Netia S.A.

Absolwent SGH w Warszawie oraz międzynarodowego programu CEMS MIM. W Netii odpowiedzialny za rozwój oferty usług cyberbezpieczeństwa IT. Od początku kariery zawodowej związany z branżą telekomunikacyjną – wcześniej pracował w Tele2, Exatel i T-Mobile. Ekspert w tworzeniu zaawansowanych rozwiązań ICT w medelu usługowym dla klientów biznesowych. Prelegent na różnych konferencjach oraz autor publikacji poświęconych tematyce bezpieczeństwa teleinformatycznego.

 

Michał Brzóska

Kierownik Sekretariatu Prorektorów Politechniki Poznańskiej.

Ekspert w dziedzinie protokołu dyplomatycznego i savoirvivre.

Nadkom. Szymon Witczak

Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Estera Haas-Abgarowicz

Menedżer z ponad piętnastoletnim doświadczeniem w zarządzaniu projektami, produktami i relacjami z klientami. Specjalizuje się w sektorze IT, szczególnie w branży bankowej, gdzie efektywnie prowadzi projekty zarówno w metodykach zwinnych, jak i tradycyjnych. Posiada dogłębną wiedzę z zakresu zarządzania zespołami oraz motywowania pracowników, co pozwala jej na budowanie skutecznej współpracy w grupie Obecnie odpowiada za kształtowanie wizji i strategiczny rozwój AI w firmie, dbając o ich dopasowanie do celów biznesowych oraz aktualnych trendów rynkowych. Nadzoruje realizację innowacyjnych projektów z zakresu sztucznej inteligencji, integrując te technologie w różnych obszarach działalności firmy, by maksymalizować ich wartość i wpływ na organizację.

Michał Torzewicz

Doświadczony specjalista z zakresu Business Intelligence i technologii głosowych, obecnie pełniący rolę Architekta w Pionie Business Intelligence oraz w Asseco AI Team. Posiada bogate doświadczenie zdobywane w środowisku start-upów, co pozwala mu efektywnie łączyć innowacyjne podejście z rozwojem zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Na co dzień zajmuje się wdrażaniem narzędzi machine learning (ML) w aplikacjach biznesowych, koncentrując się na technologii głosowej i jej zastosowaniu w nowoczesnych procesach korporacyjnych. Jego praca skupia się na tworzeniu inteligentnych rozwiązań wspierających transformację cyfrową.

Waldemar Bobkowski

Prof. dr hab. med., specjalista w dziedzinie pediatrii i kardiologii dziecięcej. Kierownik Kliniki Kardiologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Ekspert w zakresie diagnostyki i leczenia zaburzeń rytmu serca u dzieci. Konsultant Wojewódzki w dziedzinie kardiologii dziecięcej. Kardiolog Roku 2023 w Województwie Wielkopolskim w plebiscycie Hipokrates. Autor 247 pełnotekstowych publikacji w czasopismach polskich  zagranicznych. Wyróżniony przez studentów Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w 2024 roku za wybitne umiejętności dydaktyczne w kategorii nauk klinicznych.

Dr Alicja Brenk-Krakowska

Od 2010r. wykładowca akademicki w Laboratorium Fizyki Widzenia i Optometrii, na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (prowadzi wykłady i laboratoria m.in. z zakresu optometrii pediatrycznej). Członek międzynarodowych grup: Key Opinion Leaders (KOLs) i Consortium for optometric educators działających w ramach European Council of Optometry and Optics (ECOO) European Qualifications Board. Wykładowca na licznych konferencjach z zakresu zaburzeń widzenia obuocznego, terapii wzrokowej i optometrii pediatrycznej w Polsce i Europie.

Aktualnie prowadzone badania naukowe w obszarach: dysparacji fiksacji, oceny niestabilności obuocznej u osób z dysleksją rozwojową oraz z zaburzeniami widzenia obuocznego, inne procesy wzrokowo-motoryczne u osób z trudnościami w czytaniu i zaburzeniami widzenia obuocznego. Autorka licznych doniesień naukowych na konferencjach krajowych i zagranicznych, a także szeregu publikacji naukowych, artykułów popularnonaukowych i metodycznych o zasięgu międzynarodowym.

Od 2006 r. jako czynny optometrysta specjalizuje się głównie w diagnozowaniu i terapii dzieci, z zaburzeniami widzenia obuocznego oraz trudnościami w czytaniu, zajmuje się też badaniami i rehabilitacją wzrokową u osób ze szczególnymi potrzebami, w tym dzieci z mózgowym uszkodzeniem widzenia. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Optyki i Optometrii (PTOO), pełniąc także funkcję członka Komisji Etyki Optometrii.

Karolina Lik-Kułacz

Absolwentka filologii polskiej, studiów podyplomowych „Rehabilitacja zaburzeń komunikacji językowej” w specjalności logopedia, ukończyła również studia podyplomowe w dziedzinie neurologopedii. Wieloletni członek zarządu i wiceprzewodnicząca Polskiego Związku Logopedów. Ukończone liczne szkolenia i kursy z logopedii, neurologopedii, pedagogiki specjalnej umożliwiają jej szerokie i interdyscyplinarne podejście do zagadnień rozwoju dziecka. Szczególnym obszarem zainteresowań jest funkcjonowanie dzieci z niepełnosprawnościami i specjalnymi potrzebami w środowisku edukacyjnym – obecnie pracuje w zespole wsparcia psychologiczno-pedagogicznego dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Aleksandra Ławniczak

Psycholog, absolwentka m.in. studiów podyplomowych: „Przygotowanie pedagogiczne – kwalifikacje nauczycielskie”, „Seksuologia Kliniczna – Opiniowanie, Edukacja, Terapia”, Studium psychoterapii dzieci i młodzieży, kursu na mediatora rodzinnego. Certyfikowany Trener Umiejętności Społecznych. Na co dzień pracuje w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży, Społecznej Szkole Podstawowej oraz prywatnym gabinecie. Udziela pomocy psychologiczno-pedagogicznej, prowadzi konsultacje, zajęcia z zakresu psychoedukacji i profilaktyki oraz treningi umiejętności społecznych. W swojej pracy przede wszystkim pomaga dzieciom oraz rodzicom w mierzeniu się z ich trudnościami i wyzwaniami dzisiejszego świata.

Aneta Wojciechowska

Doktor nauk humanistycznych, pedagog specjalny, neurologopeda, adiunkt w Laboratorium Pedagogiki Specjalnej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Laboratorium Pedagogiki Specjalnej.

Kierownik studiów podyplomowych na UAM: 1) Logopedia; 2) Neurologopedia; 3) Edukacja i rehabilitacja osób ze spektrum autyzmu.

Przewodniczą zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem ProFUTURO w Poznaniu, członek zespołu ECHO Autism Poland. Szkoleniowiec rad pedagogicznych, nauczycieli, logopedów, specjalistów zajmujących się diagnozą i terapią osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, a także rodziców i opiekunów osób z ASD oraz zaburzeniami rozwoju mowy i komunikacji.

Zainteresowania naukowe i działalność edukacyjna obejmują: diagnozę pod kątem zaburzeń spektrum autyzmu, diagnozę funkcjonalną dzieci z trudnościami rozwojowymi, diagnozę logopedyczną zaburzeń rozwoju mowy u dzieci, terapię pedagogiczną i neurologopedyczną osób ASD, z zaburzeniami genetycznymi oraz z zaburzeniami w rozwoju mowy i języka; komunikację AAC osób z zaburzeniami w rozwoju mowy.

Konrad Trojanowski

Psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie szkolenia

Absolwent Psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aktualnie w trakcie certyfikacji na psychoterapeutę w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS w Poznaniu.

Pracował jako psycholog w  Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego Poznań – Północ, z osobami cierpiącymi z powodu depresji, z wahaniami nastroju, zaburzeniami lękowymi, mającymi trudność w relacjach międzyludzkich, potrzebującymi wsparcia w sytuacjach kryzysowych, chcącymi podnieść samoocenę i nabyć większej pewności siebie. Obecnie współtworzy zespół psychologów w Specjalistycznym Zespole Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem Poznaniu. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo Behawioralnej (PTTPB).

Joanna Stryczyńska-Kazubska

Dr nauk medycznych, specjalista w dziedzinie pediatrii i niekwestionowany autorytet w dziedzinie szczepień ochronnych, czego dowodem jest liczny udział w roli wykładowcy na konferencjach dotyczących szczepień i chorób zakaźnych. Od wielu lat konsultant w poradni konsultacyjnej do spraw szczepień ochronnych. Dyrektor medyczny Med-Polonia, grupa LuxMed. Członek-założyciel i – przez wiele lat – członek zarządu Polskiego Towarzystwa Wakcynologicznego.

Barbara Kosmowska

Psycholog z ponad 25-letnim stażem, certyfikowany psychoterapeuta psychoanalityczny, specjalista w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży. Ukończyła m.in. Studium Psychoterapii Psychoanalitycznej „Trójmiasto”, Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej oraz studia podyplomowe z zakresu Wczesnej interwencji i wspomagania rozwoju małego dziecka. Wieloletni pracownik specjalistycznej poradni psychologiczno-pedagogicznej. Do 2024 kierownik merytoryczny studiów podyplomowych „Psychologia dziecka” w oddziale zamiejscowym SWPS w Poznaniu.

W pracy z pacjentami szczególną uwagę zwraca na łączenie aspektów biologicznego, psychologicznego i społecznego i ich wpływu na funkcjonowanie człowieka.

Aleksander Koch

Doktor nauk medycznych, specjalista w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Specjalizuje się w zagadnieniach ortopedii dziecięcej (USG bioderek dziecięcych, metoda Ponsetiego, leczenie wrodzonych i nabytych deformacji narządu ruchu u dzieci). Autor pracy doktorskiej pt. „Leczenie neurogennego zwichnięcia stawu biodrowego u dzieci z postacią spastyczną mózgowego porażenia dziecięcego”. Pracuje w Klinice Ortopedii i Traumatologii Ortopedyczno – Rehabilitacyjnego Szpitala  Klinicznego im. W. Degi Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, gdzie leczy małych pacjentów oddziału urazowo-ortopedycznego dziecięcego.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego.

Dominika Piątek

absolwentka studiów w dziedzinie neurologopedii i logopedii.

Uczestniczka kilkudziesięciu szkoleń i kursów w Polsce i za granicą (Niemcy, Szwajcaria, wielka Brytania). Od kilku lat wykładowca akademicki, m. in. na UAM w Poznaniu, Collegium Da Vinci.

Specjalizuje się głównie w trzech dziedzinach: w pracy z osobami z jąkaniem, w terapii opóźnionego rozwoju mowy i we wczesnej interwencji u noworodków i niemowląt. Zajmuje się również terapią dyslalii oraz terapią neurologopedyczną osób dorosłych.

Jest założycielką Centrum Terapii i Rozwoju „Twoje Miejsce” w Kórniku pod Poznaniem.

Ewa Poprawska

absolwentka fizjoterapii UM im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, wykładowca akademicki. Głównym obszarem jej zainteresowań i pasji jest fizjoterapia pediatryczna, a także diagnostyka i terapia neurorozwojowa.

Certyfikowany terapeuta neurorozwojowy NDT Bobath, Bobath Baby, diagnosta według Metody Prechtla oraz diagnosta i terapeuta Integracji Sensorycznej. Specjalizuje się w rehabilitacji dzieci, niemowląt, wcześniaków z różnymi dysfunkcjami ośrodkowego układu nerwowego oraz innymi zaburzeniami rozwojowymi.

Współpracuje ze szkołami rodzenia, prowadząc zajęcia dotyczące prawidłowego rozwoju psychoruchowego dziecka.

Szczególnie bliskie jest jej holistyczne podejście w terapii dziecka oraz współpraca z rodzicami, a także innymi specjalistami zaangażowanymi w przygotowanie planu terapeutycznego, aby stworzyć przyjazne środowisko wokół Malucha.