Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego 〰

📢 Uwaga, zadbaj o siebie ❗ To nie wstyd prosić o pomoc.

Pacjenci w naszych placówkach i ich bliscy znajdują się w różnym stanie psychicznym. Często zmagają się trudnymi emocjami i przechodzą ciężki okres w swoim życiu.

Nieuleczalna choroba, trudny zabieg, chore dziecko, wypadek, rak prostaty, długo wyczekiwane ciąże, depresja poporodowa… – lista jest naprawdę długa.

👉Pamiętaj – to nie wstyd prosić o pomoc. Jesteśmy po to, by Ci pomóc.

Na pokładzie w Wielkopolskim Centrum Pediatrii i Szpitalu Świętej Rodziny mamy wspaniały zespół psychologów, w tym psychologów klinicznych, psychoterapeutów i psychoonkologa.  Jest to 6 osób na czele z kierowniczką Zakładu Psychologii, Martą Tulińską.

Dziękujemy za Waszą pracę: Marta Tulińska, Justyna Buczkowska, Joanna Dusza-Wojciechowska, Jadwiga Migaszewska-Majewicz, Bogumiła Pniewska, Konrad Trojanowski.

👉Jesteś naszym pacjentem lub jego bliskim? Skontaktuj się z naszym psychologiem, jeśli tego potrzebujesz.

👉W komentarzu link do naszej strony z numerami zaufania oraz notkami krótkimi biogramami pracowników Zakładów Psychologii.

Poznaj nasz zespół psychologów

Justyna Buczkowska

Ma ponad 20 lat doświadczenia w pracy klinicznej z dziećmi, młodzieżą i ich rodzicami. Zdobywała je pracując w Poradni Zdrowia Psychicznego na oddziale psychiatrycznym. Ukończyła szkolenie specjalizacyjne z zakresu psychologii klinicznej oraz 4-letnią szkołę psychoterapii psychodynamicznej. Aktualnie swoją pracę terapeutyczną opiera na założeniach terapii poznawczo – behawioralnej i nurtach jej trzeciej fali. W pracy klinicznej zajmuje się diagnozą psychologiczną, psychoterapią indywidualną oraz poradnictwem.

Joanna Dusza-Wojciechowska

Jest psycholożką, specjalistką psychologii klinicznej dzieci i młodzieży oraz psychoterapeutką pracującą głównie w nurcie psychodynamicznym. Doświadczenie pracy  z dziećmi i młodzieżą zdobywała m.in. na Oddziale Psychiatrii Dzieci i Młodzieży oraz w Poradniach Zdrowia Psychicznego, a od 12 lat pracuje w Zakładzie Psychologii w Specjalistycznym Zespole Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem.

Jadwiga Migaszewska-Majewicz

Jest specjalistką psychologii klinicznej, certyfikowaną psychoterapeutką systemową oraz superwizorką. Ponadto od wielu lat pełni funkcję konsultanta wojewódzkiego w zakresie psychologii klinicznej dzieci i młodzieży. W jej obszarze zainteresowań jest psychologia kliniczna dzieci i młodzieży oraz problematyka adopcji. Oprócz tego posiada certyfikat doradcy rodzinnego.

Bogumiła Pniewska

W swojej codziennej pracy psychologa i psychoonkologa wspiera osoby doświadczające kryzysu zdrowia; chorych somatycznie, w szczególności onkologicznie, którym pomaga odnaleźć się w realiach choroby, towarzyszy na różnych etapach drogi do zdrowia, wspiera w powrocie do pełni życia po chorobie. Na jej pomoc mogą liczyć także bliscy chorego, których wspiera w byciu z chorym w trudnym dla niego czasie, jednocześnie dbając o swój dobrostan. Zajmuje się również okołoporodową opieką psychologiczną dla kobiet i ich partnerów w czasie ciąży, porodu i połogu.

Konrad Trojanowski

Jest Absolwentem Psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aktualnie w trakcie certyfikacji na psychoterapeutę w czteroletniej Szkole Psychoterapii Poznawczo – Behawioralnej Uniwersytetu SWPS w Poznaniu. Doświadczenie zdobywał jako stażysta i pracownik w Poznańskim Ośrodku Zdrowia Psychicznego i Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego Poznań – Północ. Obecnie pracuje w Zakładzie Psychologii w Specjalistycznym Zespole Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem i w Poradni Zdrowia Psychologicznego.

Marta Tulińska

Jest psycholożką ze specjalizacją z psychologii klinicznej. Poszukując własnego sposobu rozumienia pacjentów i skutecznych narzędzi terapeutycznych ukończyła Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży w Centrum Dydaktyki i Leczenia Psychodynamicznego w Krakowie oraz Podstawowy Kurs Psychoterapii Systemowej Indywidualnej i Rodzin w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu psychoseksuologii. Aktualnie zajmuje się pomocą dzieciom i młodzieży w różnych obszarach problemowych, szczególnie stara się stwarzać bezpieczną przestrzeń dla osób LGBTQ+.

————————————————————————————————————

Telefony zaufania

800 121 212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka jest bezpłatny i czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 20.00. Psycholodzy, pedagodzy, a także prawnicy udzielają niezbędnego wsparcia wszystkim dzwoniącym dzieciom. Pod numer interwencyjny również osoby dorosłe mogą zgłaszać problemy dzieci. Więcej informacji: www.brpd.gov.pl/telefon-zaufania

800 70 2222 to całodobowa i bezpłatna linia wsparcia. W Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Więcej na: https://czp.org.pl/…/centrum-wsparcia-dla-osob-w…/

116 111 to pierwszy bezpłatny i ogólnopolski telefon zaufania dla młodych ludzi, który prowadzi Fundacja „Dajemy Dzieciom Siłę”. Dla wielu młodych osób jest to pierwsza szansa na powiedzenie o swoich problemach, m.in. depresji, samookaleczeniach czy obniżonym nastroju, uzyskanie wsparcia w trudnych chwilach i dostrzeżenie dorosłych – rodziców i profesjonalistów, którzy mogą pomóc w rozwiązaniu kłopotów.

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 jest czynny codziennie od 12:00 do 22:00, a z jego konsultantami można się również skontaktować wysyłając anonimową wiadomość online przez www.116111.pl/napisz. Więcej informacji: www.116111.pl

22 290 44 42 Telefon Zaufania Fundacji „Twarze Depresji” gdzie dyżuruje psycholog dla osób dorosłych we wtorki i środy od 9.00 do 11.00.