🏥✨W naszym szpitalu po raz pierwszy został wykonany zabieg endoskopowej cholangiopankreatografii wstecznej.
Nasz ośrodek stał się jednym z nielicznych w Polsce wykonujących tę mało inwazyjną procedurę u najmłodszych Pacjentów 👧👦💙

Zabieg przeprowadził zespół Zakładu Endoskopii pod kierownictwem lek. Bartłomieja Bancerza 👨‍⚕️, posiadającego wieloletnie doświadczenie w zakresie zabiegów endoskopowych na drogach trzustkowych i wątrobowych. 🩺

Dzięki aparaturze uzyskanej przy wsparciu z WOŚP ❤️, która grała w tym roku dla „zdrowych brzuszków”, dysponujemy sprzętem, który pozwoli nam w kolejnych miesiącach zwiększyć dostępność do wysokospecjalistycznych procedur gastroenterologicznych w naszym rejonie 📈🔬

#SZOZnMiD #WCP #ZdroweBrzuszkiNaszychDzieci #WOŚP #ZdroweBrzuszki