MOVEMBER 2023

Po „Różowym Październiku” przyszedł czas na MOVEMBER 2023 w Szpitalu Św. Rodziny!
Inicjatorką akcji w jednostkach samorządu województwa wielkopolskiego jest Paulina Stochniałek Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego. W tej kampanii chcemy przede wszystkim poszerzyć wiedzę na temat profilaktyki nowotworów prostaty i jąder.
Prawdziwi faceci dbają o zdrowie, więc weź męskie sprawy w swoje ręce – już 25 listopada (sobota) w ramach naszej akcji będzie można wykonać bezpłatnie podstawowe badania w kierunku prostaty, USG* oraz badanie PSA**. Przebadamy 40 pacjentów z grupy wiekowej 40+. Zapisywać się można pod numerem telefonu 602 272 584***.
Badania są bezbolesne i nie wymagają żadnych większych przygotowań oprócz zachowania podstawowej higieny osobistej. Jeśli Panowie posiadacie wcześniejsze badania prosimy o zabranie ich ze sobą.
Idea kampanii „movember” jest bardzo prosta – w listopadzie mężczyźni zapuszczają wąsy, żeby wzbudzić ciekawość i dyskusję na temat profilaktyki nowotworów prostaty oraz jąder i na znak solidarności. Wąsy są symbolem „męskości”, a ta to nie tylko siła, ale też zdrowie i świadomość, aby o nie dbać.
To co? Widzimy się na badaniach?
________________________________________
* Jeśli w badaniu urologicznym lub USG wyjdzie sprawa wątpliwa to pokierujemy na dalszą diagnostykę i powiemy co dalej zrobić.
** Nie będziemy znali Państwa wyników PSA. Wynik PSA będzie dostępny dopiero po przebadaniu próbki przez zewnętrzne laboratorium (każde badanie jest opatrzone numerem zlecenia, które dostaje pacjent) i nie będzie można omówić go w gabinecie. Jeśli pojawią się jakieś wątpliwości prosimy o kontakt.
*** O zapisaniu na listę decyduje kolejność zgłoszeń.
2023-11-15T14:19:21+00:0015 listopad, 2023|
Oceń nas