Oddział Dzieci Młodszych
Lokalizacja
Wielkopolskie Centrum Pediatrii
Kierownictwo Oddziału
dr n. med. Urszula Lulewicz – Sobczak
Kierownik Oddziału
mgr Hanna Włódarczak
Pielęgniarka Oddziałowa
Kontakt
Kierownik oddziału:
Dyżurka lekarska
Dyżurka lekarska
Pielęgniarka Oddziałowa
Sekretariat Oddziału
Zapisy i przyjmowanie na oddział
W celu ustalenia terminu przyjęcia do szpitala można zgłaszać się:
Planowany termin przyjęcia podawany jest, o ile to jest możliwe, w momencie zgłoszenia, jeżeli nie ma możliwości podania terminu przyjęcia w momencie zgłoszenia (w celu ustalenia terminu konieczna jest konsultacja z lekarzem), pacjent zostanie poinformowany o planowanym terminie przyjęcia telefonicznie.
W dniu przyjęcia do szpitala, proszę zgłosić się do Izby Przyjęć (budynek główny, poziom 0). Następnie dziecko i opiekun udają się na Oddział – poziom +3
Przyjęcie dziecka do Szpitala wymaga obecności opiekuna prawnego (rodzica).
Do przyjęcia do Szpitala niezbędne będzie podanie numeru pesel pacjenta, prosimy o jego przygotowanie.
Do szpitala należy zabrać:
- odzież dla niemowląt ,
- środki pielęgnacji i higieny osobistej dla dziecka,
- pieluchy jednorazowe ( 5 sztuk dostarcza Oddział),
- mleko jeśli nie są to podstawowe preparaty żywieniowe ( Bebiko, Bebilon, NAN) lub lecznicze (Nutramigen, Bebilon pepti Syneo, Neocate LCP)
- butelki do mleka, bidon/ butelka do picia płynów
Dzieci od 0-do 2 lat – ostatnie karmienie o godzinie 06.,00- tylko jeśli taka informacja została przekazana podczas ustalania terminu i warunków przyjęcia.
Prawo do uzyskiwania informacji
Zgodnie z Ustawą z dnia 6 listopada 2008 r. o Prawach Pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta prawo do uzyskania informacji o stanie zdrowia pacjenta posiada osoba wskazana (upoważniona) przez pacjenta lub jego przedstawiciel ustawowy.
Zakres działalności
Oddział realizuje świadczenia zdrowotne na rzecz dzieci w wieku do 4 roku życia z zakresu pediatrii, w tym leczenia chorób:
W razie potrzeby pacjenci konsultowani są przez lekarzy:
Szpital zapewnia dostęp do badań tomografii komputerowej, RTG, USG, EEG, EKG, echa serca, prób wysiłkowych, badań endoskopowych: w tym gastroskopii i kolonoskopii oraz badań laboratoryjnych.
Uprawnienia do świadczeń zdrowotnych
Uprawnienia pacjenta do świadczeń zdrowotnych w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego weryfikowane są na podstawie numeru pesel pacjenta.
W przypadku braku potwierdzenia uprawnień przez system EWUŚ (Elektroniczna Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorców), pacjent / opiekun ustawowy pacjenta ma prawo złożyć oświadczenie o prawie do świadczeń zdrowotnych lub okazać się dokumentem potwierdzającym to prawo.